DJ Widenski: esinenud neljal kontinendil ja 26-s riigis!

Written by Ermo on Jun 8, 2017

  • Twitter
  • Facebook
DJ Widenski - Studio 2. korrus
DJ Widenski @ klubi Studio1.  Millal alustasid oma DJ-karjääriga? Milline nägi välja sinu esimene DJ-gig?
1996 ehk enam kui 20 aastat tagasi ehk olen olnud meelelahutusmaailmas üle poole oma elust. Alustasime koolipidudel ja väikestes baarides muusika mängimisega kassettidelt ja vinüülidelt, milleks sai ehitatud kassett-makile kiirusemuutjad ning grammofonideks olid ka mitte eriti kuulekad ja töökindlad aparaadid.

2.  Millised on sinu suurimad väljakutsed muusika vallas?
Igapäevane väljakutse on aeg, eeskätt uneaeg. Et saaks piisavalt puhata ja et kõik saaks tehtud. Paljud esinemised nõuavad ettevalmistust ja mitte vähe. Kuna ma olen pigem perfektsionist, siis teen südamega ja pigem palju. Nii jääbki aega puudu, eeskätt uneaega.

3.  Kuidas valmib üks täispikk set? Kuidas algab ja mis saab edasi? Mille järgi lood valituks osutuvad?
Seda ei tea ma kunagi ette, tean küll enam-vähem, mida mängin, aga mis järjekorras - see selgub kohapeal. Kõik oleneb kohast, meeleolust, kellaajast - kindlat retsepti siin ei ole. Kuna mulle ei ole kunagi meeldinud pikki kirjandeid kirjutada, siis ei meeldi mulle ka ülipikad setid. Armastan oma lugusid jutustada lühemalt, kuid löövalt.

5.  Mis sul selleks reedeks Utopia-le "varuks" on?
Eelkõige uut muusikat ja suur osa sellest Lõuna-Aafrikast, kust tuleb äärmiselt head House´i.

6. Mis hetkel sa teadsid, et sinust saab DJ?
Aastal 1996, kuna esimesed kokkupuuted paelusid mind nii põhjalikult.

7. Hetke lemmiklugu?
Stones & Bones feat. Toshi - Amahloni (Manoo Remix)

8. Kirjelda parimat mälestust DJ-na ülesastumisest?
Oh, mul on vist vedanud, kuna neid on nii palju. Pidin selleks avama ühe Wordi faili, kus kirjas kõik esinetud kohad 20 aasta jooksul. Näiteks legendaarses Londoni klubis "Turnmills" esinemine, publiku hulgas Ron Jeremy... Või Pariisi klubi "Le Vogue", kus ma 38,5 palavikuga sain kogeda üht oma karjääri parimat pidu. Üks "lõbus" seik ka - kunagi pidin mängima 4 tundi peale 6 kg arbuusi söömist - ärge pigem seda järgi proovige!

9. Hinda praegust Eesti ööelu taset (ööklubid, peod, DJ-d).
Aus vastus on, et ikka üsna halb. Küll väga mitmekesine, aga südalinnas domineerivad kohad, mis ei paku midagi peale odava alkoholi ja juba pähe kulunud muusika. Tehes sinna juurde ajast-arust turundust, nagu näiteks "linna seksikaim pidu" "parima tantsumuusikaga". No way!
Lahe on see, et mitmed väiksemad korraldajad toovad siiski meile palju põnevaid välisartiste ja mõtlevad välja innovatiivseid projekte. Tahaks lihtsalt, et suurem auditoorium sellest lugu peaks.

10. Kus sa kõige rohkem esineda tahaksid?
Olen väga suur reisifänn ja tahaks mängida / reisida veel väga paljudes kohtades. Ma ei ole käinud veel ligi 150 riigis, seega pea kõigis neist.

11. Mis on suurim lava, kus sa esinenud oled?
Avicii soojendaja Poolas Gdanski staadionil on seni suurim auditoorium, samuti üks megarave Slovakkias.

12. Millistes riikides / linnades oled käinud tuuridel? Kirjelda eredamaid mälestusi.
Kokku 4 kontinenti, 26 riiki - eksootilisemad neist ehk Kambodźa, India, Austraalia, Singapur, Indoneesia. Eredamad mälestused - näiteks Lõuna-India televisioonile intervjuu andmine enne üht mängu, esimene ülesastumine kuulsas "Pachas" Ibizal, ebanormaalselt puupüsti täis pidu Londonis Notting Hill Carnival raames või minu esimene (ja närvitsema ajav) mälupulkadega mäng San Francisco superklubis "Temple".
 
13. Millist DJ-tehnikat eelistad? Milline on su lemmik?
Seda, mis töötab ja mida ma olen korraldajalt soovinud. CDJ-2000-d on minu lemmiktööriistad tõenäoliselt veel mõnda aega.

14. Kui sa poleks DJ, siis mis ametit sa selle asemel peaksid?
Olen sellele palju mõelnud ja ma ei tea. Kuna olen muusikaga läbi klaverimängu ja poistekoori tihedalt seotud olnud 5-aastasest peale, siis kindlasti muusikaga seotud ametit. Vähemalt tahaksin pidada.