boipepperoni: miks? kuidas? ja millal?

Written by Ermo on Feb 9, 2024

  • Twitter
  • Facebook
boipepperoni on Eestis muusikat produtseerinud 7 aastat. Ta on koostööd teinud villemdrillem'i, An-Marlen'i ja paljude teiste artistidega. Eelmise aasta lõpul tuli tal välja oma album. Ja laupäeval seisab eesotsas Studio uue pidudesarjal. Võtsime hetke, et temaga lähemalt tuttavaks saada.1. Artistinimi: boipepperoni. Mis lugu selle taga on? Kuidas sa sellise artistinimeni jõudsid?
Kunagi sõin väga palju pepperoni pitsat ja sellepärast.

2. Kui juba asi nimede peale läks: su eelmisel aastal ilmunud debüütalbum kannab pealkirja "qqndqlt". Kas see on millegi lühend või moodne sõna? Kuidas seda hääldama peaks?

"qqndqlt" kõlab nagu "kukkund kuult" ja tegemist on lihtsalt sõnade või tähtede mänguga.

3. Miks sul debüütalbumiga nii kaua aega läks? Sa oled ju muusikat kirjutanud ja teistele produtseerinud tänaseks üle seitsme aasta?

Et ma üldse albumi kirjutamise juurde jõuaks läks aega seetõttu, et otsisin ennast pikalt artistina. Et mis muusikat ikkagi lõppude lõpuks teha. Ja siis leidsin selle.
Aga selle konkreetse albumi välja saamine võttis ka oma aja. Ma olin kaitseväes ja sain reaalselt salvestama hakata alles suvel. Algselt oli plaan see kevadel välja lasta, sest see tundus mulle pigem just suve album. Aga kuna ma alles suvel hakkasin asju purki panema ja füüsiline eksemplar, vinüül, pidi ka välja tulema, siis sellepärast lükkasime edasi.

Vahepalaks, tuleme tagasi esimese küsimuse juurde. Kas see tegelikult oli ka põhjus?
No, ma olen pool-itaallane, sellepärast. Täpsemalt tegelikult 1/8 itaallane. Ja pitsa seostus mulle Itaaliaga.

4. Album väljas ja nüüd hakkad ööklubis autoripidu korraldama - sel laupäeval toimuv BPM. Mis selle taga peitub? Milles seisneb omapära?
Ma tahaks selle peoga tuua line-up'i uut ja huvitavat. Studio klientuuri silmaringi avardada, lahedamat muusikat kuulama panna. Ja kuna mul on sellised sõbrad, kes mängivad plaate ja artistid, kes mängivad erinevat muusikat, siis tundus õige need kaks asja kokku viia.
Ja sealt ka peosarja nimi - BPM. Ehk peol kõlav muusika on pigem kiirem ja tantsima panevam. Et väldiks sellist aeglase hausi järgi taidlemist - selline no bulls**t.
Kokkuvõtteks, soovin jagada head muusikat ja need artistid, kes minuga koos üles astuvad, suudavad seda pakkuda. Ja omapäraseks võiks teha peosarja see, et proovime vältida tavalist ja popkultuuri muusikat. Sooviks veidi alternatiivsemat liini hoida ja underground asja mängida, pakkuda. Aga nende seas on ka väga catchy-t ehk soovitan soojalt undergroundi ja alternatiivi mitte sassi ajada mingi veidra muusikaga. Tegelikult on see väga hea, aga inimesed võib-olla ei oska otsidagi sellist muusikat, mis kõlama hakkab.

5. Millised on sinu eeskujud muusikamaailmas? Nii Eestist kui välismaalt.

Fred Again on mind väga palju mõjutanud, et ma üldse sellist muusikat tegema hakkasin. Mul on ka väike tehno-mõjutus - mulle väga meeldib Austraalia tehno-skene: Skin On Skin, Mall GrabSamuti ka Saksa-skene: NarcissDJ HeartstringJa Inglismaalt mulle meeldib James Blake, siis selline vend nagu Lapalux ja lisaks Overmono. Ja näiteks Joy Anonymous. Sellised on mu hetke muusika mõjutajad, keda ma kõige rohkem kuulan ja inspiratsiooni saan.
Eestiks ma tooks välja Sven Grünbergi, keda olen pikalt kuulanud. Loomulikud kõik kaaskolleegid: näiteks villemdrillem ja An-Marlen. Eestis on mõjutajaid küll vähem, aga selgelt mind mõjutavad sõbrad, kes muusikaga tegelevad.

Mulle ikka ei anna rahu see artistinime asi. Palun selgita veel.
Võtsin kunagi ühe abituriendi, kes kunagi mul käis koolis, kes oli “boiravioli” ja siis see kõlas nii hästi, et ma panin boipepperoni endale artistinimeks.

6. Millise artistiga, kas Eestist või välismaalt, sooviksid kunagi koostööd teha või koos luua?
Ma tahaksin katsetada mingi väga hea Briti skenest lauljaga, näiteks PinkPantheress. Ma tunnen, et ma suudaksin talle mingi omapärase biidi luua ja siis ta vokaalselt teeks sinna midagi peale. Kindlasti oleks lahe käia Overmono ja Fred Againi stuudios ja midagi cook' ida, Disclosure on ka selline duo, kes mulle väga meeldib ja kelle stuudiost läbi astuda. Ma kindlasti pole veel sellel tasemel, et nendega mussi koos teha.

7. Tee Spotify lahti ja vali "Your Top Songs 2023" - ole aus, mis kõige esimene lugu on?

Pretty Girl - Arc. See on üks tsikk, kes teeb mussi. Otseselt mingit erilist isiklikku sidet pole selle looga, aga sellel on hästi lahe produktsioon. Ja kuidagi jäi kõrva kriipima. Selline lineaarne, aga chill lugu. Teisel kohal on näiteks meie ühine lugu An-Marleniga - Kosmoselaeval.

8. Ja lõpetuseks - üks bänger laupäevase peo soojenduseks?


Selline meie lühike tutvumine boipepperoniga välja kukkus. Kõik, kes uut ja huvitavat muusikat kuulda tahavad, seavad laupäeval sammud Studio poole: BPM at Studio 10.02