DJ Widenski - 6 aastat tagasi vs täna

Written by Ermo on May 18, 2023

  • Twitter
  • Facebook
DJ Widenski - Studio 2. korrus
DJ Widenski @ klubi Studio1.  Millal alustasid oma DJ-karjääriga? Milline nägi välja sinu esimene DJ-gig?

Alustasin 1996. aastal, tänasega seega 27 aastat tagasi – see on muide tugevalt üle poole minu elust.

Üks esimesi suuremaid mänge oli kunagi Tallinna Kaubamaja kõrval asunud EKA peol, kus sain üsna peak-time aja enda tunniseks house’i setiks kohe pärast trance’i mängivat DJ’d. Ega midagi teha polnud, mul oli vaid kotitäis house-musa vinüüle ja pidin nendega hakkama saama. Õnneks see helipildi vahetus toimis ja sain nautida imelist tundi imelise publikuga seti algusest lõpuni.

2.  Millised on sinu suurimad väljakutsed muusika vallas?

Leida aega, et areneda, avastada ja katsetada uut. Ma ei taha end sündmusest sündmusesse korrata, vaid pakkuda midagi uut alati nii endale kui ka kuulajatele. See kõik nõuab palju aega ettevalmistusteks.

3.  Kuidas valmib üks täispikk set? Kuidas algab ja mis saab edasi? Mille järgi lood valituks osutuvad?

Täispikk sett valmib rätsepatööna kohapeal. Alati. Liiga pikad setid ei ole endiselt mu sõbrad, aga kui kõik on paigas, võin siiski end muusikasse täielikult unustada ja mängida vajadusel ka päris kaua. Ette ma liiga palju kunagi ei valmista, kuna oluline on kohanemine hetkeolukorraga. Siiski ühtteist eelnevalt edukalt katsetatut plaanin seti jooksul ka mängida.

5.  Mis sul selleks reedeks Utopia-le (uues intervjuus Hoov-i peole) "varuks" on?

Väga palju täiesti uut muusikat, nende seas ports väga eksklusiivseid edit’eid, mida päris kindlasti Studios veel mängitud ei ole.

6. Hetke lemmiklugu?
Grant Nelson - Relentless

7. Kirjelda parimat mälestust DJ-na ülesastumisest?

Üsna hiljuti mängisin Milanos ühel pop-up disco / house peol, mis oli puupüsti täis minu jaoks väga ägedaid noori, kes olid väga responsive ja pärast üsna higist setti äärmiselt tänulikud. Mina neile ka.

Veider mälestus on jällegi Shanghaist, kus sealses klubis ”Lotus” mängides märkasin tantsupõrandal mitmeid inimesi mingit shot’i mängu mängimas. Kaotaja pidi jooma shoti. Kuna tempo oli neil üsna kiire, kohtasin hiljem tualetis ka väga palju oksendavaid inimesi. Loodetavasti mitte muusika pärast.

8. Hinda praegust Eesti ööelu taset (ööklubid, peod, DJ-d).

Kirju ja mitmekesine, aga kohati väga kõikuva tasemega. Pop-up peod jätkavad võidukäiku ajal, kui mitmed klassikalisemad ööklubid tammuvad kohapeal ja vaikselt hääbuvad. Õnneks on meil siin väga väiksel turul väga loomingulisi promootoreid, julgeid artiste, kes annavad värvi, aga turg ise toimetab ebaühtlaselt, korrapäratult.

9. Kus sa kõige rohkem esineda tahaksid?

Suvel võimalikult palju õues ja riikides, kus ma veel käinud ei ole. Õnneks saab sel aastal mõne linnukese taas kirja – ees ootavad esinemised nii Kolumbias kui Vietnamis.

10. Millistes riikides / linnades oled käinud tuuridel? Kirjelda eredamaid mälestusi.

Kokku 4 kontinenti, 28 riiki - eksootilisemad neist ehk Hiina, Kambodźa, India, Austraalia, Singapur, Indoneesia. Eredamad mälestused – esinemine vapustavalt hea helisüsteemiga legendaarses Ibiza ööklubis ”Space”, väga raju ja sündmusterohke pidu higises Kopenhaageni gay-klubis ”Pan”, väga värvikas Phuketi saarel asuv afterparty klubi. Mälestusi on palju, osadest võiks pikalt rääkida, osadest ei saa üldse rääkida.

11. Kui sa poleks DJ, siis mis ametit sa selle asemel peaksid?

Minu elu on muusikast ja sellega seotud tegevustest nii läbi imbunud, et ilmselt see miski muu ka muusikaga seotud oleks. Juba praegu ei ole DJ-töö mulle ainuke, olen aastakümneid ka sündmuste korraldaja ning välisartistide maaletooja. Selle tööga jätkan kindlasti ka siis, kui ööklubis ehk enam nii palju ei käi.