Studio Interviews: Dr. Philgood - kes teeb, see jõuab!

Written by Ermo on Jun 17, 2018

  • Twitter
  • Facebook1. Millal alustasid oma DJ-karjääriga?
Kui 18 sain. See oli 2008 vs. 2009 aastavaehetus. Jazz-klubi "Illegaard"-is. Mängisin Donna Summerit ja muud disco't, mis papsilt laenatud vinüülidelt leidsin.  

2. Mis hetkel sa teadsid, et sinust saab DJ?
See on hea küsimus! Ma arvan see võis olla täpselt hetk enne, kui ma Tartu Shootersis hakkasin programmi tegema ja seal muusikat mängima hakkasin. Tartus hakkasid peod kuidagi hästi jooksma - rahvas tantsis ja endal oli lõbus. Siis mõtlesin, et "seal vist on midagi...".

3. Kirjelda parimat mälestust DJ-na üles astumisest? (Kõige ägedam keika, mis sul on olnud)
Just tuletasin ühte keikat meelde, Hamburgis, Saksamaal. Mind kutsuti ühele väga underground Hip-Hop peole mängima, mis oli ühtlasi uue klubi avamine. Ja siis see oli üks lahedamaid keikasid. Saal oli rahvast täis ja mängisin ülipalju Eesti hip-hop'i. Rahvas sõnadest aru ei saanud, aga tantsisid ja jaurasid. Päris tore oli see.

Eestis toimunud ettevõtmistest meenub GrindFest. Seal DJ TRIGGA-ga mängisime back-to-back'i viimasel päeval, viimaste esinejatena. Seal oli 2000 inimest ja kui käed üles tõstsid, siis rahvas tegi samamoodi, nagu full-control oleks publiku üle olnud.

4. Kes on su praeguse hetke lemmik DJ?
DJ QRX - Edgar Kurg. Eesti oma poiss. Välismaalt, ma arvan.. A-Trak. On olnud mingit aega ja jääb. QRX muusikamaitse poolest ja tema respekt vanakooli House'i vastu eristab teda väga paljudest noortest House'i DJ-dest. A-Trak, sest see on A-Trak.

5. Sinu hetke lemmiklugu?

Romare - Love Song 

Romare - Love Song
Romare - Love Song

6. Millised on hetkel sinu suurimad väljakutsed muusika vallas?
Suurimad väljakutsed on.. 2 väljundit, mis hetkel on toimumas: uus bänd, Gram-of-Fun. Väljakutse on sellega midagi suurejoonelist ja lahedat ja enneokuulmatut korda saata. Ja teine on võib-olla klubi Studio programmijuhtimine, millega alustasin paar kuud tagasi. Et kuidas seda kõike ägedalt ja lahedalt teha.

7. Kuidas valmib üks täispikk ööklubi DJ-set? (kuidas algab, mille järgi osutuvad lood valituks)
Ma üritan mitte üldse settideks ettevalmistuda, sest kui sa valmistad track-listi ette, siis võib juhtuda, et sina lähed oma mõtetes ühelepoole ja sa näed, et rahvas on täiesti teises vaibis. Niipalju, kui ma olen ettevalmistanud, siis on alati midagi viltu läinud. Aga kui lihtsalt lähed peale, uued lood kaasas ja wingid. See sünnib kohapeal. Vaatad, kuidas endal ja rahval tuju on.

8. Hinda praegust Eesti ööelu taset (ööklubid, peod, DJ-d). 1 postiivne, 1 negatiivne aspekt.
Just Tallinnas, mitte Eestis, oleme täitsa maailmatasemel. See, et meil on iganädalaselt linnas mõni välisartist ja mitte üks, vaid lausa mitu. See on ülipositiivne. Tallinnat on nimetatud MixMagi poolt "East-Berlin"-iks. Ja meil on väga head tehnoklubid, väga head Drum&Bass peod.

Negatiivne on see, et ei jätku rahvast. See on kõige suurem probleem üdlse Eesti juures. Ülipaljud suured klubid on uksed kinni pannud, sest lihtsalt rahvast ei ole. Kõik muu on tip-top.

9. Kui sa poleks DJ, siis mis ametit sa peaksid selle asemel?
Baarman! Ingliskeel on suus, saaks mööda maailma ringi sõita.

10. Mida sa peale DJ-ameti elus veel teed?
Programmi klubis Studio. Gram-of-Fun, uus, bänd, mis meil tekkis (Tsau, Kristel Aaslaid, Muudu, Jaan Jaago, Kostja Tsõbulevski, Raul Ojamaa). Ja mis veel.. Rämmarit teen. Aga seal pole palju teha enam, kõik on tehtud. Statement on tehtud. Okei-okei, tegelt on sellega ka palju teha, et see veel omakorda uuele tasemele viia.

11. Mis lugu on sinujaoks aegumatu klassik?
Jamiroquai - Virtual Insanity! Lege lugu. See jääb klassikuks. Tegelt on neid palju. Kogu Zeppelin. Uutest Childish Gambino lugudest midagi ehk? Need tunduvad juba praegu aegumatud!

Jamiroquai - Virtual Insanity (Official Video)
Jamiroquai - Virtual Insanity (Official Video)