Kes või mis on Eton Messy?

Written by Ermo on Sep 5, 2017

  • Twitter
  • Facebook


Suvel 6-aastaseks saanud Eton Messy oli algupäraselt lihtsalt YouTube’i kanal. See koosneb kolmest Bristolist pärit noormehest, kellel kõigil on oma roll EM-i juures. Tänaseks esineb Eton Messy nimeline kollektiiv suurimatel muusikafestivalidel ja on “uue muusika” juhtivamaid plaadifirmasid.

Koosseis

Adam Englefield’i (vasakul) peetakse kanali loojaks. Algselt kogus Adam kanalisse muusikat, mille ta oli enda jaoks avastanud ja millele “ei olnud Internetis kohta”. Sõbrad ja muusikafännid hakkasid sellele tähelepanu pöörama, luues sellega kasvulava edasisele arengule. Tänasel päeval keskendub Adam eelkõige Eton Messy visuaalse poole arengule.


Ed Byass (keskel) on mees eesriide taga. Tema vastutada on esinemiste üldine heaolu - et kõik läheks libedalt ja inimesed saaksid pidu segamatult nautida. Igapäevaselt tegeleb Ed kanali turundamise ja sotsiaalmeedia haldamisega, otsib ja book’ib uusi esinemisi ja üldiselt, hoiab kõike koos. Selle töö kõrvalt on Ed õppinud ise plaate mängima ja tihtipeale avab tema Eton Messy DJ-setid erinevates ööklubides.


Charlie Wedd (paremal) on Eton Messy kolmas algupärane ja täisväärtuslik liige. Peale seda, kui Adam’i paralleelprojekti,  Blonde’t, saatis ülemaailmne edu, lasub Charliele põhikoormus Eton Messy live’del. Väljaspool esinemisi keskendub kompromissitult YouTube’i kanali musikaalse poole arengule.

Muusika

Eton Messy keskendub vähem tuntud uue-aja tantsumuusika levitamisele. Kokku on kogutud lood artistidelt, kes pole siiani veel suures maailmas läbi löönud, kuid kelle looming väärib tähelepanu. Tänu sellele kanalile on laiemale üldsusele tuttavaks saanud Riton ja Kah-Lo “Rinse & Repeat”:

Kujundused

Ühel hetkel, kui Eton Messy kanal oli muusikasõpradele enda olemusest teada andnud, hakkasid mitmed tippu pürgivad digidisainerid saatma oma nägemust, milline kujundus sobiks kanalisse valitud looga üles laadida. Õige loo leidmisel valivad kolmiku liikmed välja just selle taustapildi, mis nende arvates kõige paremini iseloomustab värske leiu vibe’i. Põhiliselt leiab piltidelt mõne kena naisterahva merelainetes, mis tuletab nende arvates kõige paremini meelde muusika tekitatud hea-tuju-tunde.

Eton Messy Compilation

28. august 2015 nägi ilmavalgust esimene Eton Messy album - “Compilation”. Kuigi võib tunduda, et nimevalikule eriti energiat ei kulutatud, siis seda parem on selle sisu. 25 hoolikalt valitud up-and-coming lugu, mis Eton Messy sõnul võtab ühel või teisel moel kokku senise tegevuse. Teiste seas leidsid tee valitute hulka Clean Bandit, Gregory Porter, The Magician ja paljud teised.

Mida oodata Eton Messy at Studio 16.09 peolt?

Eton Messy kanali põhiliseks sisužanriks on house, deep house, lounge, chill and elektrooniline muusika. Oma DJ-settides põimivad nad oma loomingut (eelkõige Blonde) kanalisse postitatud leidudega. Žanripiiridest alati lõpuni välja kinni ei peeta - nende live’d on reeglina pühendatud pigem vähemtuntud, kuid maitsekale, heale muusikale.

Vaatamata lühikesele tegutemisajale on ülikoolikaaslaste projektist välja kasvanud muusikamaailma suurkuju. Oma jälje kaasaegse muusika arengusse on nad juba jätnud ja tundub, et sellega piirduda ei kavatseta.

16.09 jõuab YouTube sensiatsioon, Eton Messy, Tallinnasse, Studiosse: Eton Messy at Studio 16.09!