Kuidas kodus maitsev GT valmistada?

Written by Ermo on Sep 5, 2020

  • Twitter
  • Facebook

GIN TONIC

Jätkame lõpuks Studio kokteilikooliga ja täna tutvustame teile Gin Tonicut ehk siis rahvakeeli Geeteed.


Gin'i tutvustus

Nüüdseks on hakatud tootma väga paljusid erinevaid dzinni maitseid, paljudest erinevatest toorainetest. Džinni baasiks on neutraalne, harilikult viljast destilleeritud alkohol, millele annavad õige lõhna kadakamarjad. Kõigis džinni nimele pretendeerivates jookides peab olema äratuntav kadakamarja lõhn ja maitse, muud kasutatavad maitseained võivad varieeruda. Tänapäeval lisatakse džinnidesse väga palju erinevaid ürte ja ka puuvilju, tsitruselisi, sõstraid, isegi roosiõisi ja palju muud. Seda selleks, et muuta dzinn eriliseks ja lisada omapärasemaid maitseid. Samuti on toonikute valik hiiglaslik. On olemas väga paljude erinevate maitsetega toonikuid, kuid kõige parem toonik on siiski selline toonik, mis ei muuda džinni maitset ja laseb sellel kokteilis särada.

Meie kasutame tänases videos kolme erinevat džinni ja tooniku kooslust. Kasutame nii tavalisi kui ka erilisemaid džinne ja toonikuid ning kolme erinevat kaunistusviisi koos nendega.

Millist Gin'i ja toonikut valida?

Alustame esimesest: Tanqueray Rangpur ja Thomas Henry Elderflower.

Selles GT-s ei ole kindlasti tegemist tavapärase džinni ega ka toonikuga. Tegemist on Tanqueray eriväljalaske, Rangpuriga, millesse on lisatud eksootilisi Rangpuri laime, kadakat, ingverit ja loorberilehti, mis annavad talle väga erilise maitse. Sellega sobib suurepäraselt Thomas Henry Elderflower toonik ehk leedripuu õite maitsega toonik.

Tegemist on suhteliselt spetsiifilise kokteiliga ning kaunistuseks lisame ka laimisektoreid.

Teiseks kokteiliks on Mohn Poppy ja FeverTree Indian Tonic Water.

Mohn Poppy on Eesti enda toodang, mida toodetakse Moe viinavabrikus Moe Distillerys. Muhu saare džinn, Mohn Poppy on valmistatud rukkipiiritusest käsitööndusliku väikepartiina. 1688. aastal kutsuti Muhu saart Mohn’i saareks, mis saksa keeles tähistas mooni-saart. Selle džinni sisse on lisatud ka mooniseemneid erilise maitse andmiseks. Pikenduseks lisame siia FeverTree tooniku, mis on pärit Suurbritanniast ja on väga maitsev neutraalne toonik. Need kaks sobivad ideaalselt kokku ja maitsevad super hästi. Kaunistuseks lisame kadakamarju ja rosmariinioksi.

Kolmandaks kokteiliks on Crafters Aromatic Flower Gin ja Fentiman’s Tonic Water.

Crafters Aromatic on samuti Eesti toodang Liviko Distillery poolt Tallinnas. Unikaalne kombinatsioon kaheteistkümbest hoolikalt valitud aromaatsest maitsetaimest, mida on rikkaliku ja pehme maitse saavutamiseks destilleeritud “pot still” meetodil vaskkatlas ja sellest ka omapärane vase värvus pudelil. Elegantselt aromaatse käsitöödžinni valmistamisel on kasutatud Eesti rannikule iseloomulikke kibuvitsaõisi ja angervaksa. Aastal 2018 pärjati ka antud džinn mitmete auhindadega. Rääkides toonikust, siis Fentiman’s toonik on samuti neutraalne toonik ja sobib väga paljude erinevate džinnidega ning selle Craftersi džinniga on ta lausa kokku loodud. Kaunistuseks lisame apelsiniviile.

Mida sul tarvis on?

Lõpetuseks selgitame, mida Sul on tarvis, et teha see kõige parem GT kokteil.

Kõige parem oleks, kui Sul oleks kodus Copa klaas. See on nagu veiniklaas aga lahedam ja suurem. Kui seda pole siis sobib ükskõik milline klaas.

Järgmiseks võiks Sul olla kodus mõni mõõduanum, et liialt palju kogustega mööda ei paneks ja maitse säiliks. Samuti võiks olla Sul jääd ja lusikat ning ka kaunistusmaterjali.

Ja alustame!

Valmistamine:

  • Võta klaas ja lisa sinna ohtralt jääd, no täiesti klaasi ääreni!
  • Mõõda õige kogus olemasolevat dzinni klaasi otse jääle.
  • Lisa järgmiseks endale meelepärane toonik!
  • Viska sisse üks paras tükk laimi, sidrunit, kadakamarja, rosmariini või apelsini.
  • Sega kõik kokku, kasuta lusikat!
  • Viimane ja kõige tähtsam punkt: NAUDI! Ja naudi täiega!