Mis teeb rummkoolast Cuba Libre?

Written by Ermo on Nov 29, 2019

  • Twitter
  • Facebook

CUBA LIBRE

Meie järgmiseks kokteilikooli kokteiliks on "Cuba Libre". Me üldiselt kõik teame, mis see on, aga teeme väikese, veidi põhjalikuma lühitutvustuse. "Cuba Libre" on heleda rummi kokteil Coca-Colaga, mis sündis 20. sajandil toimunud Hispaania ja Ameerika vahelise vabadussõja lõppu Kuubal.. Kusjuures "Cuba Libre" tähendab Hispaania keeles ’’Kuuba vabaks’’. Lisaks sigaritele on Kuuba on populaarne just rummi tootmise poolest. Isegi pealinn on rummi järgi nimetatud -  Havana. Või oli see vastupidi? Meie teeme oma "Cuba Libre"-t Captain Morgani rummiga. Cuba Libre on algselt mõeldud heleda rummiga ja just Coca-Cola koolajoogiga, mis on klaaspudelis. See ei tähenda muidugi, et me ei tohiks kasutada muid rumme või koolatooteid. "Cuba Libre"-sse käib ka enamjaolt laimiviil.

Cuba Libre kokteil on väga lihtne kokteil ja nüüd alustame!

MIDA SUL VAJA ON?

Kõigepealt on meil ilmselgelt vaja rummi. Selleks ei pea me üksikule saarele ära eksima, nagu Jack Sparrow - tänapäeval leiame rummi kenasti poeriiulilt. Meie soovitame Captain Morgani rummi. Captain Morgan on üks väheseid tootjaid, kes suudab toota kolmes erinevas ’’värvis’’ rumme taskukohase hinnaga. Meie kasutame Original Spiced Rum-i, mis on üks populaarsemaid Eestis. Kui rumm olemas, siis on vaja leida laimid, Coca-Cola ja jää!

Nüüd, kui kõik koostisosad on koju kokku varutud, on õige aeg hakata mõtlema töövahendite peale, sest ilma nendeta kokteil valmis ei saa. Meie baarides on kõigil olemas spetsiaalsed baaritarvikute komplektid, kus on kõik meile vajalik kokku kogutud. Ilmselt sul neid ei pruugi olla ja isegi kui on, siis võib-olla on miskit puudu.. Vaatame need üle:

  • Kõigepealt otsime välja mõõdiku, millega alkoholi täpset kogust mõõta. Üheltpoolt selleks, et kokteil ei tuleks liiga kange. Teisalt selleks, et kokteili maitse just õige saaks. Baarides kasutame mensuure, aga sina võid kodus kasutada näiteks pitsi, sest pitsid on üldiselt 4 cl, just nagu meil vaja on.
  • Joogi segamiseks oleks tarvis lusikat. Samas igasugune segamisvahend sobib ka ideaalselt
  • Coca-cola pudeli avamiseks on kindlasti ka avajat vaja. Pudeli avamisega saame kõik hakkama! Pro tip: ära hambaid selleks kasuta!
  • Laimisektoritest mahlade ja eeterlike õlide välja saamiseks on vaja muddlerdajat/tampijat, kuidas kellelegi. Seda väga tihti kodus ei leidu, selle asemel võib kasutada ükskõik millist nuiia või miskit mis seda meenutab. Kindlasti leiad midagi, millega tampida.

Nüüd peaksid kõik töövahendid ja koostisosad kokku kogutud olema ning saame hakata kokteili meisterdama!

VALMISTAMINE

Kokteili valmistamine on imelihtne! Kõigepealt võtame klaasi, lisame klaasi põhja 3-4 laimisektorit. Nüüd võtame selle imelise nuia või siis nuia laadse toote ning tambime laimid põhimõtteliselt puruks, aga samas mitte väga vihaselt. Tampimise põhjus on pigem selles, et laimide eeterlikud õlid tuleksid välja ja see annab maitsele ning lõhnale kohe 10 punkti juurde (spetsialistid soovitavad). Ülejäänu teada saamiseks vaata videot.