Merimell endast, tehnost, Studiost ja Machine Nationist

Written by Ermo on May 24, 2017

  • Twitter
  • Facebook
Merimell
Merimell

1. Millal alustasid oma DJ-karjääriga? 
Alustasin DJ-karjääriga kaheksa aastat tagasi. Eas, mil hakkasin käima esimestel noortepidudel ning kus jäi silma põnevana tunduv DJ-amet. Tol ajal töötas ühes kohalikus klubis tuttav helitehnik, Ragnar, kes lubas mul klubi kinnioleku aegadel sealse tehnikaga harjutada. Seda ma siis tegingi - nii oma lõbuks. Peatselt läks jutt liikvele, et keegi tüdruk Merimell mängib techno’t ning sellega kaasnes järiest rohkem esinemiskutseid.

2. Mida pead suurimateks "läbilöögihetkedeks" oma DJ-karjääris? 
Läbilöögihetkeks pean ühte DJ-võistlust, kus tol ajal osalesin. Esinemisi filmiti ning laeti Youtube'i üles. Miskipärast jäin inimestele silma ning peatselt võttis mind oma hõlma alla võistluse üks žüriidest, Meelis Meri (Rulers of The Deep). Ta võttis mind enda kõrvale mängima ning avaldas minu loodud muusikat enda plaadifirma kaudu. Sellega sain jalad alla ning siin ma siis nüüd olen!

3. Millised on sinu hetke suurimad väljakutsed muusika vallas?
Väljakutseid teen ma endale pidevalt - see loob head eeldused arenemiseks. Hetkel on mul silme ees Berliin, mille ööklubisid tahan vallutama hakata! Peaeesmärgiks on saada mängima maailma number 1 tehnotemplisse - Berghain / Panorama Bari , mis asub samuti Berliinis. Lisaks esinemistele on mul silme ees hunnik erinevad plaadifirmasid, kuhu tahan oma muusikat sisse süüa! Niiet praegune põhifookus on uue muusika loomisel, mis edu puhul toovad kaasa uusi põnevaid esinemisi välismaal. Samuti tahan enda nimega kaasas kanda ''Machine Nation'i'' brändi. Kui aeg on õige, näen vaimusilmis Masinat mööda maailma tuuritamas koos minu lemmik artistidega. Ja miks mitte sealt veel edasi unistada? Äkki on kunagi Masinal oma suur festival - midagi taolist nagu ''Timewarp''!? Miks mitte!

4. Kuidas valmib üks täispikk set? Kuidas algab ja mis saab edasi?
Mulle meeldib improviseerida - nii on ka endal põnevam mängida. Lugusid ise otseselt taga ei otsi, need jõuavad kuidagi ise minuni. Küll aga ''jälitan'' Internetis teatuid artiste ja plaadifirmasid ning pulgale saavadki lood, mis on õigel ajal mu ''news feed’i'' sattunud ja kõrva jäänud. Peol olles katsetan ning vaatan, kuidas rahvas nendele reageerib.

5. Mis lugu on sinu jaoks "aegumatu klassik"?
Selline küsimus on minu jaoks alati kõige raskem, sest mul pole kunagi seda ühte kindlalt! Kuna aga ühe valiku tegema peab, siis teen selle valiku tänase päikselise ilma näol Tartus. See lugu tekitab minus alati sooja ja positiivse tunde. See lugu karjub kõvasti ''SUVI''!

6. Kes on su praeguse hetke lemmik DJ?
Lemmik kodumaine DJ on üsna värske avastus eelmisest suvest, kelleks on Fok Yee. Lemmikuks on saanud just sellepärast, et tema tehno on 100% minu maitse ning lisaks sellele teab mees kuidas mixida. Eriti ootan meie ühiseid b2b sette, sest meie muusika ja fiiling kuidagi klapib omavahel. Sarnaselt sellele, kuidas jäin mina kord silma Meelisele, tunnen ka nüüd, et kui näen/kuulen midagi millesse usun, tuleb seda promoda ja endaga kaasas vedada!
Välismaist DJ-d on aga keeruline valida, sest neid tehno DJ-sid on lihtsalt nii palju. Rohkem hindan ma aga live-sette, kus artistid esitavad oma muusikat analoogtehnikaga kohapeal. Nimetan siis nendest näiteks Ansome, laupäeval Studios Live set'iga üles astuv Kamikaze Space Programme ja GESAFFELSTEINi. Googeldage neid mehi kindlasti!

7. Kuidas Eesti techno-muusikal läheb? Kuidas näed selle tulevikku?
Ütleks, et paari viimase aastaga on Eesti tehno-scene järiest suuremaks kasvanud ning teiste žanrite fännid näitavad samuti aina suuremat huvi üles just tehno vastu! Samuti usun, et meil on võimalik VEEL suuremaks kasvada - tuleb lihtsalt pidevalt pildis olla ja igat järgmist sammu astuda veidike kõrgemale kui eelmist. Mitte lasta vana rasva peal - panna enda võimeid proovile ning pakkuda ka külastajadele pidevalt midagi uut!
Usun, et kui midagi teha, ja seda teha järjepidevalt ilma alla andmata, on edu garanteeritud! Samuti tuleb hoida ja hinnata ka üksteist! Siin Eestis on raske ja ka üsna mõttetu üksteisega konkureerida. Seega arvan, et ääretult oluline vahepeal minna ja öelda kellegile: “Tead, maru hea peo tegid” või “Hea sett”, ning mitte kunagi unustada ka peo külastajaid ja selle muusika fänne. Nemad on meie scene vundamnet!

8. Mis sul selleks laupäevaks Machine Nationile "varuks" on?
Varuks, nagu igal Masina peol, on ainult kõige julgemad tehno lood! Mulle meeldib katsetada ja näha, kui kaugele publik on valmis tehnos minema! Ehk siis lood, mida rahvas oodata EI oskaks. Teadagi, on igal stiilil kujunenud oma kindel muster. Muster, kuidas lugu ülesehitatud olema peaks. Mulle meeldib aga leida neid tehno lugusi, mis ignoreerivad seda kindlat mustrit ja mis ei jälgi tehno reegleid - siis on võimalik kuulda midagi, mida Sa varem kuulnud pole. Pikkisilmi ootan välisesineja, Kamikaze Space Programm'i live.

9. Mis on su next favourite žanr techno järel?
Sügavam ja monotoonsem drum’n’bass. Mingi veider kiiks on mul ka trap'iga.. Aga jällegi monotoonsem - ilma vokaalideta... ja tume!


Uus dancefloor techno EP ''Reckless Dance Down'' ilmus 20. märtsil Smiley Fingers Records'i alt - kuula siin!